Broken Faith

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Broken Faith

Fire burns inside your soul, water is drying you'r thurst but not too enough, earth is under your feets but you are drowning in quicksand, air is all around you but you are losing your breath becouse all the rush around you

Similar topics

    Latest topics

    » ATB
    Broken Faith hologram EmptyMon Apr 27, 2009 6:56 pm by MooNShADoW

    » Kaladont
    Broken Faith hologram EmptyWed Apr 15, 2009 9:19 pm by Dardemore

    » Irina i Storm
    Broken Faith hologram EmptyTue Apr 14, 2009 8:55 pm by Dardemore

    » the Scorpions
    Broken Faith hologram EmptyTue Apr 14, 2009 1:22 am by elfen lied

    » Avantasia
    Broken Faith hologram EmptyMon Apr 13, 2009 11:24 pm by Dardemore

    » now playing
    Broken Faith hologram EmptyMon Apr 13, 2009 7:45 pm by Dardemore

    » spaaamm
    Broken Faith hologram EmptyMon Apr 13, 2009 7:43 pm by Dardemore

    » Univerzalna pojavnost i koresponedcija presvetog broja sedam
    Broken Faith hologram EmptyMon Apr 13, 2009 4:54 pm by tehuti

    » Alogia
    Broken Faith hologram EmptyMon Apr 13, 2009 2:07 pm by elfen lied

    Navigation

    Affiliates


      Broken Faith hologram

      Dardemore
      Dardemore
      Administrator
      Administrator


      Male
      Number of posts : 309
      Age : 39
      Location : R. Makedonija
      Registration date : 2008-12-25

      Broken Faith hologram Empty Broken Faith hologram

      Post by Dardemore Wed Jan 21, 2009 2:52 am

      Like this, you just close your eyes, forget of all problems you have, just for 2 minutes, think on beauty, a lucid dream, think calm, on your spiritual peace, and compose it in beautyful music of words in this place...
      Dardemore
      Dardemore
      Administrator
      Administrator


      Male
      Number of posts : 309
      Age : 39
      Location : R. Makedonija
      Registration date : 2008-12-25

      Broken Faith hologram Empty Re: Broken Faith hologram

      Post by Dardemore Wed Feb 25, 2009 11:29 pm

      maka, bolka sekade, sakam opozitno nesto, sakam zivot, sakam da sakam....eve go mojot hologram
      Vleguvam niz bran na zadovolstvo, niz eden filter so perfekten zvuk da mi iscisti se od mene, da me ostavi samo ona sto sum jas. posle stignuva glavnoto, edna suma, mala ledina dolga 4-5 metri opkruzena so gusti neproodni visoki drva. Treva visoka koja me sokriva koga ke legnam, nisto zivo odokolu, nok e, kasna nok i naskoro sonceto ke izgree...legnuivam na taa narosena treva gol, legnuvam i sonuvam budno, lucidni sonovi pominuvaat bezbroj...sonceto izgreva a jas seuste lezam taka i go cekam zrakot da me pokrie, so zrakot doaga i veterot koj duva silno nad drvata i se spusta vo ledinkata kako niz lizgalnica, kruzi i se sudira so svoite mali deca koi se odvojuvaat od nego i prodolzuvaat samostojno da se dvizat na site strani vo ledinkata i da mi zadavaat razni sudir na moteo telo i lice da me osvestat i da mi ja vratat onaa rabota koja dolgo vreme mi bese izgubena...nasmevka

      ova ne e nesto sto go imam napraveno nekogas i ne sakam da postuvate nesto sto go imate napisano nekogas i samo copy past, samo prava inspiracija i moment, i pisuvaj ona sto bi sakal da pravis koga bi imal hologram doma

        Similar topics

        -

        Current date/time is Fri May 17, 2024 3:19 pm